GİSAD: Ortaya TL zedeler çıkacak

GİSAD: Ortaya TL zedeler çıkacak

GİSAD Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özdoğan, dünyadaki fotoğrafı ve ABD yi izlemek gerektiğini belirterek, "Birşey zedeler daha ortaya çıkacaktır bir dönem nasıl olsa. Biz ihracatçı sektörü olarak herhangi bir zede olmayacağız. TL zedeler ortaya çıkacaktır" dedi.

Özdoğan, düzenlediği basınla sohbet toplantısında, ülke ekonomisi makro göstergelerinin çok iyi olmasının, ihracatçı açısından iyi olduğu anlamına gelmediğini ifade ederek, "İhracatçı zaten bu yalnızlığını neredeyse bütün devalüasyon sonrası süreçte yaşadı" dedi.

İhracatın belli sektörlerinde kurla ilgili olarak kendilerini hedge (riski güvene almak) ettiklerini belirten Özdoğan, şunları kaydetti: "Yani neyi hedge edebiliyoruz? Artık kredi kullanıyorsak, ihracattaki yeni pazarın, ekonomi neyse onun üzerinden kredi alıyoruz. Akıllı oyunlar oynayamıyoruz. Çünkü bizim de beklentimiz kredi."

06 Ağustos 2005 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR