İnternette kıyamet, "D@bbe"de nedensiz ölümler

İnternette kıyamet, "D@bbe"de nedensiz ölümler

Kıyametin alameti internetten mi yayılacak? Japonya dan ödül alan genç yönetmen Hasan Karacadağ, senaryosunu da yazdığı, nedensiz ölümleri anlatan filminde kıyametin son alametinin internetten yayılacağını savunuyor. "D@bbe" adlı film uluslararası korku filmleri festivallerine de gönderilecek

Japonya da "Yılın Sanatçısı Ödülü" alan genç yönetmen Hasan Karacadağ, senaryosunu da yazdığı "D@bbe" adlı korku filmiyle, "kıyametin son alametinin internetten yayılacağını" savunuyor.

Hasan Karacadağ, çekimleri İzmir Selçuk ta gerçekleştirilen "D@bbe"de, "nedensiz ölümlerin" ve "kıyametin son alametinin internetten yayılacağını" anlattığını dile getirdi. Bir korku filminde "nedeni bilinmeyen mistik korku" ve "ölüm korkusunun" işlenmesi gerektiğine işaret eden Karacadağ, filminde de "dünyaya aniden yayılan nedensiz intihar vakalarının ABD den başlayarak Türkiye ye sıçramasının nedeninin çözüleceğini" ifade etti.

"Türkiye nin gerçek anlamda ilk korku filmi" olarak nitelendirdiği "D@bbe"nin, korku sinemasının bütün unsurlarını içerdiğini anlatan Karacadağ, "D@bbe de ?Halka (Ring) filminden daha etkili sahneler var. Ben gerçek anlamda bir korku filmi yaptım" diye konuştu.

Filmin  son dönemde dünyada büyük ilgili gören Japon korku sinemasından esinlendiğini ancak bir Japon filmi olmadığını da vurgulayan Karacadağ, "Filmde, Türk ve Müslüman ülke değerlerini birleştirerek yeni bir dil ortaya çıkardım. Bu film Türk korku sinemasına örnek teşkil edecek" dedi.

Karacadağ, "Kur an-ı Kerim de ?Dabbet-ül Arz olarak geçen kıyamet alameti hakkında bir süprizi de bünyesinde barındıran filmde, kıyametin ortaya çıkışını yorumladığını dile getirerek, "Ben bir rüya gördüm. Bu film benim hayalimin ürünü. Ben sadece bir film yaptım"

şeklinde konuştu. Hasan Karacadağ ile 24 Kare Prodüksiyon ortak yapımı olan "D@bbe", bir üçlemenin ilk filmi. "D@bbe"nin ardından "Mehdi" ve "Deccal" adlı filmler de çekilecek. Kasım ayında vizyona girmesi beklenen "D@bbe" filminde, Ümit Acar, Serdar Özer, Serhat Yiğit, Zeynep Hasdal Çolakoğlu, Ebru Aykaş ın yanı sıra çok özel bir rolle Kaan Girgin yer alıyor.  

24 Kare Prodüksiyon un sahibi ve sanatçı Kaan Girgin de, "D@bbe"nin kendi içinde tutarlı bir korku filmi olduğuna işaret ederek, seyircilerin gerçek bir korku film izleyeceklerini dile getirdi. Girgin, filmin uluslararası korku filmleri festivallerine de gönderileceğini ifade etti.

06 Ağustos 2005 - Kültür-SanatYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR