"Gençler İçin Film Atölyesi"

"Gençler İçin Film Atölyesi"

Kapılarını 74. kez ziyaretçilerine açacak İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapsamında oluşturulacak "Gençler İçin Film Atölyesi"nin kayıtları, 22 Ağustos ta başlayacak. İzmir Fuarı ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 14-18 Eylül 2005 tarihlerinde "Sinema Burada: Değişen Sinema İzmir de" etkinliği kapsamında kurulacak film atölyesi, gençlere film  sanatını öğretecek.

"Gençler İçin Film Atölyesi", film çekmeyi düşleyen 12-17 yaş arasında, yaratıcılığına ve hayal gücüne inanan gençlere ücretsiz olarak film çekme imkanı sağlayacak. Fuarla birlikte açılacak atölyede konunu uzmanları, 10 gün boyunca film öyküsü, kamera kullanımı, çekim, kurgu, ses, müzik gibi alanlarda sinemaya ilişkin temel bilgiler verecek. Atölye Yönetmeni Bahar Kılınç, atölyenin temel amacının, gençlerin bir film çalışmasının tüm aşamalarını görmesi ve öğrenmesi olduğunu belirtti.

Kılınç, şunları kaydetti: "Gençlerin film yapmasını ve filmlerini festivalin son günü göstermelerini sağlayacağız. Atölye çalışmasına katılanlar sinemanın usta yönetmenleri, kısa ve belgesel film yapımcılarıyla tanışacak ve bol bol film izleyecek." Atölye çalışmasına katılmak isteyenlerin, 22-31 Ağustos 2005 tarihlerinde Kültürpark taki İZFAŞ Halkla İlişkiler Birimi ne başvurabileceği açıklandı.

06 Ağustos 2005 - Kültür-SanatYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR