Atlantis Kıbrıs ta mı

Atlantis Kıbrıs'ta mı?

ABD li araştırmacı Robert Sarmast, mitolojik kayıp kıta Atlantis in Kıbrıs ile Suriye arasında olduğunu savunuyor. Amerikalı araştırmacı Robert Sarmast, mitolojik kayıp kıta Atlantis in efsanesini gerçeğe dönüştürme, Atlantis in Kıbrıs ile Suriye arasında Akdeniz in derinlerinde olduğunu kanıtlama çabasına girdi. Atlantis in gerçekten var olduğuna inanan Sarmast, tüm kanıtların Kıbrıs ı işaret ettiğini belirtti ve antik Yunan filozofu Eflatun un, "Atlantis in 11 bin 500 yıl önce şiddetli sellerle battığı ve Kıbrıs ın da onun en yüksek yeri olduğu" yolundaki görüşlerini hatırlattı.

Kıbrıs ın 80 kilometre güneydoğu açıklarında geçen yıl insan yapımı kalıntılara rastladıklarını belirten Sarmast, sonarlarla düz bir açı şeklinde uzun bir duvar saptadıklarını, kimsenin bunun doğal olduğunu iddia edemeyeceğini belirtti.

Sarmast, söz konusu alanı incelemek üzere Mayıs 2006 ya kadar bölgeye geri döneceğini ve 2 saatlik bir belgesel hazırlamak üzere birHollywood yapımcısıyla bağlantı kurduğunu söyledi.

Eflatun, gelişmiş bir uygarlığa sahip Atlantis in bir ada olduğunuve yaklaşık 11 bin 500 yıl önce yok olduğunu savunmuştu. Mitolojide geçen Atlantis in var olduğuna inananlar, kayıp kıtanın, Atlantik Okyanusu ndan Yunanistan ın Santorini adasına, Azorlar dan Güney Çin Denizi ne kadar birçok yerde olduğunu iddia ediyor.

12 Ağustos 2005 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR