Diyanet ten zam açıklaması: "Maliyetler yükseldi"

Diyanet'ten zam açıklaması: "Maliyetler yükseldi"

ANKARA BÜROSU

Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonları ve fiyatlardaki artış nedeniyle kendini savunmak zorunda kaldı. Diyanet, genel olarak Mekke ve Medine de ev kira ücretlerinin arttığını ve organizasyon maliyetlerinin arttığı yönünde bir açıklama yaptı.

Mekke ve Medine de genişletme ve iyileştirme çalışmaları adı altında yıkımlar yapıldığını, bunun da ev kiralarının artmasına sebep olduğunu aktaran Diyanet, 2006 yılı haccı için Mekke de eski evlerin değil daha lüks evlerin kiralanabildiğini bildirdi. Ayrıca Medine de de haremin civarında hacıların rahat edebilmesi için 3-4 yıldızlı oteller seviyesinde yerler kiralandığını açıkladı.  Ulaşım ın daha konforlu yapılması için yeni ve konforlu otobüslerin olduğu bir firma ile anlaşma yaptıklarını, hacı adaylarının eğitimi için çeşitli kitaplar bastırdıklarını, hac kıyafeti için kumaş ve bagaj çantası gibi hac malzemeleri vereceklerini belirten Diyanet, THY ve Suud Havayolları nın da akaryakıt, sigorta harcı ve bağlantı ücreti olarak yaklaşık 50 Euro nun kaçınılmaz olduğunu açıkladıklarını da dile getirdi.

12 Ağustos 2005 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR