Organize İşler çekimden çıktı

Organize İşler çekimden çıktı

‘‘Organize İşler‘‘ filminin İzmir‘deki çekimleri, Konak İlçesi Ege Mahallesi‘nde tamamlandı. Filmin senaristi ve yönetmeni Yılmaz Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, filmin senaryosunu yazma aşamasında, birkaç yıl önce Ege Mahallesi‘nden geçerken mavi binaları gördüğünü ve senaryonun bir bölümünde burayı anlattığını belirtti. Filmin çoğu Roman olan ve Ege Mahallesi‘nde yaşayanlarla çekilen bölümlerinin ‘‘istedikleri‘‘ gibi olduğunu bildiren Erdoğan, ‘‘Son derece neşeli, süper çekimler oldu. Zaten filmin içinde Ege Mahallesi çekimlerinin ayrı bir anlamı var‘‘ dedi. ‘‘Suç, suçlu ve mağdur‘‘ kavramlarının anlatıldığı durum komedisi tarzındaki filmde ‘‘çalan ve çaldıran‘‘, ‘‘kim mağdur‘‘ gibi temaların derinlemesine ele alındığını vurgulayan Erdoğan, ‘‘İyi ve derinlikli bir film yapmaya çalıştık. Sanırım bunda da başarılı olduk‘‘ diye konuştu.

Erdoğan, filmin ocak ayında vizyona gireceğini ve İzmir‘de diğer filmlerinde olduğu gibi gala düzenleneceğini kaydederek, ‘‘Bunu söylemek şans getirmiyor ama çok iyi başarı bekliyoruz. Yaptığımız işten son derece hoşnuduz‘‘ ifadesini kullandı. Senaryoyu 1-1.5 yılda yazdığını, gelişen güncel olaylardan esinlenerek birkaç kez değiştirdiğini, çekimler sırasında da  değiştirmeye devam ettiğini ifade eden Erdoğan, filmde Demet Akbağ, Cem Yılmaz, Altan Erkekli, Tolga Çevik, Ebru Akel, Erdal Tosun ve Özgü Namal‘ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 80 oyuncu, bin 500‘den fazla figüran rol aldığını ve çekimlerde 50. işgününü doldurduklarını ifade etti.

12 Ağustos 2005 - Kültür-SanatYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR