Meclis in gündeminde prim alacakları ve gensoru önergesi var

Meclis'in gündeminde prim alacakları ve gensoru önergesi var

Meclis, bu hafta da yoğun bir tempoyla çalışacak. Bu hafta da 15.00-23.00 saatleri arasında çalışacak olan TBMM Genel Kurulu‘nda, yarın, tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanan SSK ve Bağ-Kur prim alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören yasa tasarısı görüşülecek. Tasarı, SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının 60 ayda ödenmesini düzenliyor.

Genel Kurul‘da, 15 Şubat Çarşamba günü ise CHP milletvekillerinin, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında verdikleri gensoru önergesinin ön görüşmeleri yapılacak. Unakıtan hakkındaki gensoru önergesi, "Galataport ihalesi ve mal bildirimi-banka hesapları konularında görevini kötüye kullandığı, ihaleye fesat karıştırdığı, ticari sır ve bankacılık sırrı kurallarını ihlal ettiği, kişi ve kurumlara yönelik olarak iftirada bulunduğu, suç uydurduğu, kamu gücü ve yetkisini, siyasi ve kişisel sebeplerle sorumsuz bir şekilde kötüye kullandığı, bu suretle kamuyu zarara uğrattığı ve yanlış bilgilendirdiği" gerekçesiyle verilmişti.

Aynı gün, CHP ve AKP milletvekillerinin yaş sebze, meyve ve narenciye üreticilerinin sorunları hakkında Meclis araştırması açılmasına ilişkin araştırma önergeleri, birleştirilerek görüşülecek. SSK ve Bağ-Kur prim alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören kanun tasarısının görüşmelerine, 16 Şubat Perşembe günü devam edilecek.

TBMM Dilekçe Komisyonu, 16 Şubat Perşembe günü toplanarak, Meclis İçtüzüğünde yapılması düşünülen değişiklikler çerçevesinde kendi alanıyla ilgili maddeleri görüşecek. Komisyon, Gölcük depreminden etkilenen bir vatandaşın dilekçesini ele alacak.

TBMM AB Uyum Komisyonu‘nda, Kamu Denetçiliği Kurumu Kanunu Tasarısı da perşembe günü görüşülecek. Hakkari Merkez ile Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde meydana gelen olaylarla ilgili olarak kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, 14 Şubat Salı günü toplanacak. Komisyonun, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz‘ı dinlemesi bekleniyor.

12 Şubat 2006 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?

YÜKLENİYOR