Öcalan ın yeniden yargılanma dilekçesi mahkemede

Öcalan'ın yeniden yargılanma dilekçesi mahkemede

ANKARA

Terör örgütü PKK‘nın elebaşı Abdullah Öcalan‘ın kendi el yazısıyla yazdığı 1 sayfadan oluşan ve yeniden yargılanmasını istediği dilekçesi, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi‘ne ulaştı.

Teröristbaşı Öcalan, kaldığı İmralı Cezaevi‘nden Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi‘ne gönderdiği dilekçesinde, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi‘nin (AİHM) kendisiyle ilgili verdiği kararı hatırlatarak, "Tarafsız ve adil yargılanmam için üzerinize düşeni yapmanızı saygıyla arz ederim" ifadesine yer verdi.

Bölücü başının yeniden yargılanması talebini görüşecek olan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Öcalan ile ilgili AİHM‘den kesinleşen kararı istedi. Karar geldiğinde mahkeme Öcalan ile ilgili ön incelemeyi yaparak savcının bu konudaki mütalaasını alacak. Mahkeme daha sonra Öcalan‘ın yeniden yargılanma talebini karara bağlayacak. (iha)

13 Şubat 2006 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?

YÜKLENİYOR