Bir Yudum İnsan

Bir Yudum İnsan

CNN TÜRK: 22.00

Bir Yudum İnsan bu özel bölümle başlangıcından bu yana programın sesi, anlatıcısı, abisi, dert ortağı olan Mümtaz Sevinç i yaşatacak. Programda, kaybedilen bir dosta bir mektup, yakın bir arkadaşa bir ağıt gönderiyor? Yaşayan Mümtaz Sevinç, sanat hayatının kilometre taşlarıyla, hayata ve sanata kattıklarıyla, kızı Şirin ve oğlu Özgür babalarına ilişkin anlattıkları anekdotları ve duygularıyla Bir Yudum İnsan da olacak. Bir aktör?

Bir ses ustası, alkış, ödül ve coşkularla süren yıllar ve ızdırap şarkısı gibi gelip geçen bir hayat? Tiyatroya olan aşkı, tiyatro için göze aldıkları, büyük çabalarla açtığı Düşün Sahnesi nin kapanışıyla duyduğu hüzün, yüzünü tüm Türkiye ye aşina eden televizyon dizileri ve muhteşem aktörlüğüyle Mümtaz Sevinç?

Programda; hâlâ kulaklarda, hâlâ hatıralarda, ekran arşivlerinde, gönüllerde olan 70 lerin pek çok dizi ve filmlerindeki unutulmaz Mümtaz Sevinç sesleri ekrana taşınacak. Evlere hapsolduğumuz o tek kanallı yıllardaki San Fransisco Sokakları nda müfettiş Steve in ve Bonanza da küçük Joe nin, Küçük Ev de Charles Ingals in, Dallas ta Kahya Rey in, Miami Vice ın, Alain Delon un, Belmondo nun ve özellikle Kelebek teki Steve Mc Quenn in olmazsa olmaz ve abide olmuş sesleriyle Mümtaz Sevinç anlatılacak. Bir Yudum İnsan izleyicilerine, Mümtaz Sevinç in yıllar boyunca okuduğu şiirler ve unutulmaz seslendirmeleriyle bir ses resitali yaşatacak..

22 Şubat 2006 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?

YÜKLENİYOR