Huzur ve barışı ancak Millî Görüş sağlar

Huzur ve barışı ancak Millî Görüş sağlar

Çağlayan da Millî Görüş ün yeniden şahlandığını belirten Saadet Partisi GİK Üyesi Prof. Dr.  Numan Kurtulmuş, Batı nın Show Room u bir Türkiye değil, Yeniden Büyük Türkiye yi kuracaklarını söyledi.

FATİH ÇALIŞKAN / İSTANBUL

Çağlayan Mitinginde Milli Görüş ün yeniden şahlandığını belirten Saadet Partisi GİK Üyesi Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Batı nın Show Room u bir Türkiye değil, üreten ve Yeniden Büyük Türkiye yi kuracaklarını söyledi. Partisinin Tuzla İlçe Teşkilatı nca "Fırsatlar, Riskler ve Belirsizlikler Üçgeninde 21 inci Yüzyıl" konferansında konuşan Kurtulmuş, Batı nın piyonu değil, bölgenin amiral gemisi olan Türkiye de kaptan köşkünde bulunacağız" dedi. Bugüne kadar Peygamber Efendimize yönelik saldırılara karşı dünya çapında en büyük mitingi Saadet Partisi nin yaptığını ve milyonlarca insanı Çağlayan da bir araya getirdiğini belirten Kurtulmuş, özetle şunları söyledi: "işte bu miting de göstermiştir ki, Milli Görüş yeniden şahlanıyor."

Program, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ın tek başına başlattığı Milli Görüş ün nasıl büyüdüğünü ve iktidara geldiğini anlatan "Milli Görüş" ve Saadet Partisi nin Pazar günü Çağlayan da düzenlediği tarihi i "İnanca saygı, zalimlere lanet" mitinginin sinevizyon gösterisi ile başladı. Sadettin Başak ın sunuculuk yaptığı program, Tuzla İlçe Başkanı Av. Abdullah Özçelik in selamlama konuşması ile sürdü.

Özçelik in kürsüye davet ettiği Prof. Dr. Numan Kurtulmuş , "Bugün İslam dünyası üzerinde senaryolar yazılarak oyunlar oynandığını" belirten Kurtulmuş, "Bu oyunun adı da kültür emperyalizmidir." dedi.

Prof. Kurtulmuş, özetle şunları söyledi: "Biz öncelikle 200-205 yıldır devam eden yenilmişlik psikolojisini üzerimizden atmak zorundayız. Kendimize güvenmeli ve başımız dik olarak ortaya çıkmalı ve sorumluluk almalıyız. Türkiye, Batı nın kapısında beklemek yerine bölgenin amiral gemisinde bulunmalı, Milli Görüş zihniyeti de bu amiral gemisinin kaptan köşkünde olmalı. Dünşyada barışı biz sağlarız. Türkiye, dünya barışını korumak için, rol almalı, kendi modelini ortaya koymalı ve fotomodel olmaktan acilen kurtulmalıdır. Türkiye nin bu enerjisi ve birikimi vardır. Mühim olan bu enerji birikimini harekete geçirmek. Onun için adımlarımızı daha hızlı, daha vakur ve daha sağlam atmalıyız. Ne mutlu bu yolda yürüyenlere."

24 Şubat 2006 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?

YÜKLENİYOR