Beyza Piliç, İSO 500’de 37 sıra birden yükseldi

Firmaların üretimden satışa, istihdamdan vergiye katkısıyla ihracat ortalaması alınarak ekonomiye katkıları tespit ediliyor. Listenin belirlenmesinde is...

Firmaların üretimden satışa, istihdamdan vergiye katkısıyla ihracat ortalaması alınarak ekonomiye katkıları tespit ediliyor. Listenin belirlenmesinde ise kendi üretiminden satışları baz alınıyor. Firmaların ticaret yoluyla yaptıkları diğer işlemler ise tasnif dışı tutuluyor.

Beyza Piliç’in bu başarısıyla ilgili Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan yaptığı açıklamada, “İSO’nun her yıl açıkladığı Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde firmamız bu yıl 37 basamak yükselerek 358’inci sıradan 321’inci sırada yer almıştır. Bu sıralamaların sadece motive edici etkisi olabilir. Kârlılık ve zararlılığı ortaya çıkaran bir çalışma değildir. Tüketiciye karşı sorumluluğumuzun biraz daha artmasına neden olmuştur” dedi.

3 ÖDÜL ALMIŞTI

Beyza Piliç geçtiğimiz günlerde de Türkiye’de ekonomiye en fazla ihracat ve istihdam katkısı sağlayan 500 firma arasında yer alarak 3 dalda ödüle layık görülmüştü.

Beyza Piliç ayrıca, yem, elektrik, baharat, tatlı (Hamza Efendi), süt ürünleri, civciv, yumurta, soya yağı, unlu mamulleri, yayıncılık gibi alanlarda faaliyet gösteriyor.

16 Haziran 2017 - EkonomiYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR