“Dünya kayısı başkenti”nin cazibesi artıyor

Vali Mustafa Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 ili kapsayan programla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. &nbsp...

Vali Mustafa Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 ili kapsayan programla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

Cazibe merkezi iller arasında Malatya’nın da bulunduğunu anımsatan Toprak, “Başvuru sürece başlatılmıştı ancak en son aldığımız rakamlar 336 firma, Malatya’da yatırım yapmak üzere başvurdu. Bunun değeri 8 milyar lira ve 43 bin 500 kişiye yönelik istihdam. Bunlar peyderpey gelebilecek, yakın zamanda bir kısmının açıklanacağı şeklinde bilgi aldık. Cazibe Merkezi Programı ve teşvik sistemine Malatya’nın da girmesi çok önemli bir sinerji oluşturdu.” dedi.

“Fabrikaları kentte göreceğiz”

Vali Mustafa Toprak, şöyle devam etti: “Cazibe Merkezleri Programının sonuçları gelir gelmez umuyoruz ki tekstil, gıda ve gıdaya dayalı tarım ürünlerinin işlemesine yönelik fabrikaların dışında katma değeri yüksek, yüksek teknolojiyi içeren birtakım yatırımlar Malatya’ya gelecektir. Bu konuda altyapı hazırlıklarını devam ettiriyoruz. Yakın zamanda özellikle katma değerli üretim alanlarını, sanayiyi daha da güçlendirecek fabrikaları kentte göreceğiz.”

ValiMustafaToprakAAmuhabirineyaptığıaçıklamada23ilikapsayanprogramlailgiligelişmeleriyakındantakipettiklerinisöyledi.

& ...

18 Haziran 2017 - EkonomiYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR