Ramazan; kucaklaşmak için büyük bir lütuftur

Acar konuşmasına iftar programına katılanlara teşekkür ederek başladı. Konuşmasının devamında “Rahmet, mağfiret, bereket ve tefekkür ayı Rama...

Acar konuşmasına iftar programına katılanlara teşekkür ederek başladı. Konuşmasının devamında “Rahmet, mağfiret, bereket ve tefekkür ayı Ramazandayız. Rabbim kıymetini bilenlerden, hakkıyla idrak edenlerden, kurtuluşa erenlerden eylesin inşallah” diye konuştu. Acar sözlerini şöyle sürdürdü: “Ramazan; içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinin bulunduğu lütuflar ve fırsatlar ayıdır. Niyetlerimizi, önceliklerimizi, ideallerimizi, işimizi, ticaretimizi, siyasetimizi, partimizi, derneğimizi gözden geçirmek için, büyük bir fırsattır Ramazan ayı. Bizi biz yapan, millet yapan, milli ve manevi değerlerimize dönmek için, bir fırsattır Ramazan. Hırstan, bencillikten, küçük hesaplardan dolayı tarumar ettiğimiz kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi yeniden ihya etmek ve kucaklaşmak için, büyük bir lütuftur Ramazan.”

“BİRBİRİMİZİ ANLAMAYA MECBURUZ”

“İslami, insani, tarihi, siyasi, sebepler ve şu son dönemde yaşadığımız acı gerçekler kesinlikle, bizleri birbirimizi anlamaya mecbur kılıyor” şeklinde konuşan Acar, “Dünya görüşü, siyasi görüşü ne olursa olsun, dindarı, az dindarı, açığı kapalısı, sağcısı, solcusu, milliyetçisi, muhafazakârı ile sorumlu davranmak, bir ve beraber olmak mecburiyetindeyiz. Yaşanan tecrübelerden ve acılardan ders almak mecburiyetindeyiz. Bakın mecburiyetindeyiz diyorum bu bir keyfiyet değil. Her gün şehit haberleriyle yüreğimiz yanıyor, burnumuzun dibinde bombalar patlıyor. Her geçen gün daha da kuşatılıyoruz Suriye’de yaşananlar, Irak’ta yaşananlar, Libya’da yaşananlar aklımızı başımıza almayı mecbur kılıyor” ifadelerini kullandı.

YOĞUN KATILIM

Saadet Partisi ilçe iftar programına; İl Başkan Yardımcısı ve ilçe sorumlusu Şükrü İpek, Birikim Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Erhan Kırbaç, Anadolu Gençlik Derneği Bayrampaşa İlçe Başkanı Abdullah Hoşoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Bayrampaşa AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Büyükgöz, Mehmet Akif Ersoy Dernek Başkanı Muhammed Ali Aliyi ve yönetim kuru üyeleri, Bayrampaşa Tuna Spor Kulüp Başkanı Mustafa Altuntaş,  İlim Yayma Cemiyeti Bayrampaşa Şubesi  Başkan Yardımcısı Hüseyin Küskü, Bayrampaşa Giresunlular Dernek Başkanı Tülay Tahmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Vatan Şehit Aileleri  Dernek Başkanı AytuluKirazaldı, Bayrampaşa Gündem Gazetesi Mehmet Ceylan, Bayrampaşa Haber Gazetesi Yılmaz Birinci, ilçe ve mahalle teşkilatları, İlçe Gençlik Kolları ve İlçe Kadın Kolları yöneticileri, mahalle sakinleri ve Bayrampaşalılar katıldılar.

Bayrampaşa Saadet Partisi ilçe iftar programı ikramların, yapılan konuşmaların kılınan akşam namazının ardından sona erdi.

Acarkonuşmasınaiftarprogramınakatılanlarateşekkürederekbaşladı.Konuşmasınındevamında“RahmetmağfiretbereketvetefekkürayıRama...

18 Haziran 2017 - Gündem


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR