İmam Hatipler olmasaydı ‘FETÖ’ neticeye ulaşırdı

Gençlik Kuruluşları Birliği tarafından düzenlenen sahur yemeğine katılan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İmam Hatiplerin Türkiye’yi büyük bir badireden kurtardığını belirterek, “İmam hatipliler olmasaydı ‘FETÖ’nün neticeye ulaşırdı” dedi.

Gençliğin önemine dikkat çeken Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Ülkenin birinci meselesinin eğitim olduğunu söyledi. Kahraman, “İftihar ettiğim bir durum var. Muhteşem bir gençliğimiz var. Allah’a şükür. Çok olabiliriz, sayı çok olabilir ama bu bir mana ifade etmez. Ruh lazım. Belediye başkanımızda ruhtan bahsetti.  O ruhu yakalamak için bize bir görev düşüyor. Bize bir yük düşüyor. Birinci meselemiz gençliktir.  Her ülkenin birinci meselesi maariftir, eğitimdir, gençliktir” diyerek gençliğin önemine dikkat çekti.

“İmam hatip okullarını açan Teyfik İleri’dir

İmam Hatiplerin Türkiye’yi büyük bir badireden kurtardığını belirten Kahraman, İmam hatipliler olmasaydı ‘FETÖ’nün neticeye ulaşacağını söyledi. Kahraman “Türkiye’deki imam hatip okullarını açan Teyfik İleri’dir Milli Eğitim Bakanıdır. Rahmetli Adnan Menderes’in talebesidir. Teyfik İleri, siyasetteki ayağıydı İmam Hatiplerin. İlk İmam Hatip 1951 yılında açıldı. Allah hepsinden razı olsun. İmam Hatipler olmasaydı, bu FETÖ denilen hain neticeye giderdi. O yüzden karşıydı İmam Hatiplere” ifadelerini kullandı.

GençliğinöneminedikkatçekenTürkiyeBüyükMilletMeclisiBaşkanıİsmailKahramanÜlkeninbirincimeselesinineğiti...

19 Haziran 2017 - Gündem


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR