Söylemler kutuplaşmayı körüklüyor

ANKARA BÜROSU   Saadet Partisi’nin Konya’da gerçekleştirilen Bölge Toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başka...

ANKARA BÜROSU

Saadet Partisi’nin Konya’da gerçekleştirilen Bölge Toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, kutuplaşmanın ülkenin en önemli sorunu olduğuna dikkat çekti. Kutuplaşmanın artmasında siyasilerin söylemlerinin etkili olduğunu belirten Doğan, “Maalesef yetkililer yangına körükle gidiyor. Bu da içimizdeki sıkıntıyı daha da artırıyor.” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Merkez 3. Bölge İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı Konya’da gerçekleştirildi. Parti il binasında gerçekleştirilen toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mesut Doğan ve Mehmet Karaman ile Konya, Kırşehir, Kütahya, Afyon, Ankara, Bilecik, Eskişehir, Karaman ve Kırıkkale il başkanları, il müfettişleri, teşkilat başkanları ve seçim işleri başkanları katıldı.

KUTUPLAŞMA TEHLİKELİ BİR HAL ALDI!

Toplantının açılışında bir konuşma gerçekleştiren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan önemli değerlendirmelerde bulundu. Ülkemizin ve bölgenin çok hassas bir süreç yaşadığına değinen Doğan,  “Sorunlarımız içerisinde en büyüğü kutuplaşmadır. Ülke öyle büyük bir şekilde kutuplaştı ki aynı kurumda çalışanlar, aynı camide namaz kılanlar kutuplara ayrıldı, birbirlerine farklı gözlerle bakmaya başladı. Bu kutuplaşma okullarda çocuklarımıza kadar indi.” dedi.

YANGINA KÖRÜKLE GİDİLİYOR

Yetkililerin söylemleri ile kutuplaşmayı artırdığına işaret eden Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Maalesef yetkililer yangına körükle gidiyor. Bu da içimizdeki sıkıntıyı daha da artırıyor. Zaten bir ülkede adalete şüphe ile geleceğe endişe ile bakılıyor ve o ülkede insanlar ortak bir paydada buluşamıyorsa orada sorun büyük demektir. Bu kutuplaşma sadece ülkemizde değil, tüm İslam âlemine yayılmıştır. ABD Başkanı Ortadoğu’yu ziyaret etti, İslam âlemi karışıktı daha da karışık hale geldi. İslam ülkeleri birbirlerine söylenmeyecek sözler söyleyip siyaset gütmeye başladı.”

OYUNLARI BOZACAĞIZ

Siyonizm’in hedeflerini gerçekleştirmek için her şeyi yaparken İslam toplumunun buna karşı bir şeyler yapmaya çalışmadıklarını dile getiren Doğan, şu açıklamalarda bulundu: “Biz bu bölgede Saadet Partisi olarak nelerin yapılmaya çalışıldığını biliyoruz ve inancımızın sorumluluğunda Genel Başkanımızdan üyelerimize kadar çırpınıyoruz. Dün bu oyunu bozduk, yarın da bu oyunu bozacağız. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, hedeflerine ulaşamayacak. Öyle bir noktaya geldik ki, AK Parti’ye, MHP’ye BBP’ye Vatan Partisi’ne oy verenlerin bir araya gelip aynı masa etrafında oturabilecekleri tek masa Saadet Partisi’dir. Saadet Partisi bu ülkenin teminatıdır, tarihidir, geleceğidir. Türkiye’de siyaset yeniden şekilleniyor. İktidar partisinin metal yorgunluğu var deniliyor. Biz biliyoruz ki bu yorgunluk geçmeyecek. 10 yıldır bu ülkede uygulanan ötekileştirici, çatışmacı siyasetten halk bıkmıştır. Saadet Partisi hiçbir zaman kucaklayıcı tavrını bozmamıştır.”

18 Haziran 2017 - Gündem


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR