“Gazze’deki durum felaket”

Ablukayla Mücadele Halk Komitesi, Gazze’de giderek kötüleşen insani durumu “felaket” olarak nitelendirdi.

Filistin’deki Ablukayla Mücadele Halk Komitesi Cemal el-Hudari, “Özellikle tıbbi alanda ihtiyaç duyulan malzemelerde eksiklik var. Ayrıca tedavi için hastaların seyahat imkanı yok. Gazze’de hastaneler, fabrikalar ve evlere elektrik sağlanamıyor” dedi.

Filistin’deki Ablukayla Mücadele Halk Komitesi Cemal el-Hudari, Gazze’de bütün sektörlerde geri dönülemez bir bozulma yaşandığını söyledi. Hudari, “Özellikle tıbbi alanda ihtiyaç duyulan malzemelerde eksiklik var. Ayrıca tedavi için hastaların seyahat imkanı yok” dedi. Gazze’de hastaneler, fabrikalar ve evlere elektrik sağlanamadığını ifade eden Hudari, bu şekilde hiçbir kurumun işlerini yürütemeyeceğini dile getirdi.

“Arap dünyasını Gazze için harekete geçmeye çağırıyorum”

Hudari ayrıca, Filistin Uzlaşı Hükümeti’nin Gazze’deki çalışanları erken emekli etmesinin de bazı kurumlarda karışıklığa sebep olduğunu vurgulayarak, “Bu durum Gazze’deki büyük sektörleri derin bir krize soktu. İslam ümmeti ve Arap dünyasını ahlaki ve insani sorumluluklarını yerine getirmeye ve Gazze için harekete geçmeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

İsrail, Hamas’ın 2006 yılındaki seçimleri kazanmasından bu yana Gazze’yi abluka altında tutuyor.

13 Ağustos 2017 - Dünya


01

Mustafa Zügül - Halkının Çoğunluğu MÜSLÜMAN Olan Ülkelerin DERTLERİ, Ne GAZZE'dir, Ne KUDUS'tür ve Ne de FİLİSTİN.. Onlar, BİRBİRLERİNİ YEMEKLE MEŞGULLER.

Yanıtla . 5Begen
02

Uğur - @Mustafa Zügül 01 nolu yoruma cevabı: malesef doğru... cumhurbaşkanı da coca cola fabrikası açsın... yazık...

Yanıtla . 0Begen

Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR