Plajda bikiniyle namaz tiyatrosu! Kim bunlar?

Bodrum'da çekildiği belirtilen videoda bir kadının plajda bikiniyle namaz kıldığı ifade ediliyor. Söz konusu görüntü sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Dini bir ibadet olan namazın şartları arasında vücudun örtülmesi gerekli yerleri açıkça ortadayken yapılan bu hareketin kasıtlı olduğu düşünülüyor.

Almanya'da liberal cami gibi bir ucubeyi dine aitmiş gibi gösterme çabasıyla yürütülen ifsad çalışmasına bir örnek olarak gösterilen bikinili namaz, büyük tepki çekiyor. Namazın olmazsa olmaz şartları arasında bulunan setre-i avret (avret yerlerinin örtülmesi) kuralını ihlal ederek yapılan bu hareketin kasıtlı olarak Müslümanları kızdırma amacı taşıdığı belirtiliyor.

NAMAZIN ŞARTLARI NELERDİR?

Namazda kadının yüz, el ve ayakları dışındaki yerlerinden, erkeğin ise göbekle diz kapağı arasından, bir organın dörtte biri kadar açık olması namaza engeldir.

12 Ağustos 2017 Muğla/ Bodrum- Gündem


07

Sadık Doğan - Tamamen bir rezalet art niyetle yapılan yerine nefrete suruklemektir bir hareket bu eylem biru terörist eylemdir müslüman bir ülkede halkın dini duygularını rencide halkı kinve nefrete suruklemektir bu suçtur gerekli merciler gereğini kanunen yerine

Yanıtla . 0Begen
06

M.palamut - Toplumun genel yapısıyla ilgili bir durum değil.Kışkırtma alaya alma dini küçümseme amacı taşıyor.

Yanıtla . 1Begen
04

Mustafa Zügül - Ak Parti'nin yetişdirdiği DİNDAR NESİL, bu mu?

Yanıtla . 0Begen
05

Zügül Mustafa - @Mustafa Zügül 04 nolu yoruma cevabı: yani her bir şeyi hükümete yüklemek için bir misyon mu edindiniz ?

Yanıtla . 0Begen
03

Sonmez - Kılan halt etmiş de. Ben " kalbi kırık" adlı yorumcuya takıldım. Arkadaşım ne günlere kaldık. Doğru diyorsun. Daha RAB demeyi bilmeyen cahil bir toplumun eline kaldik. Yorum yok.

Yanıtla . 0Begen
02

Cengiz Y. - Belli ki müslüman ülkere servis edilmek için kurgulanmış bir çekim. Bakın sizin osmanlının sapıklığına demek ve Türkiye ye karşı bir saldırı olması durumunda bırakın kafirler ölüyor dedirtmek için... Bunları planlayanlara şunu söylemek isterim ki; biz bize yeteriz Allah'ın izniyle.

Yanıtla . 1Begen
01

Kalbikırık - namaz kıldığından değil sırf pislik namaz kılmasını bile bilmiyor ne günlere kaldık yarap

Yanıtla . 3Begen

Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR