Batı'nın namlusu kan kusarken filmleri de inancımızı hedef aldı

Emre Gürbüz / İstanbul    Milli Görüşçü kuruluşlar arasında yer alan Müzik ve Sinema Derneği (MÜS...

Emre Gürbüz / İstanbul

Milli Görüşçü kuruluşlar arasında yer alan Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER) geleneksel hale getirdiği iftar yemeğinde sinema, sanat, müzik ve tiyatro dünyasından önemli isimlerle bir araya geldi. Başakşehir’de düzenlenen programa MÜSİDER genel başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri, sanat, sinema, tiyatro ve müzik dünyasından önemli isimler katıldı.

İftarda yaptığı konuşmada, popüler kültürün iki etkili enstrümanının müzik ve sinema olduğunu vurgulayan Ateş, “Müzik ve sinemanın bir acımasızın elinde silah olabildiği gibi, maslahata uygun kullanıldığında da etkili bir iletişim aracına da dönüşebilmektedir. Bu alanda duyarlı ve ilgili insanlarla bir “genç kuşak” yetiştirme idealimize bağlı olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Derneğimizin iftarında kıymetli misafirlerimizle bir araya geldik. pic.twitter.com/xqlHl0BkNk

— Müzik Sinema Derneği (@MuzikveSinema) 16 Haziran 2017

FİLMLERİ DE İNANCIMIZI HEDEF ALDI

Hollywood filmlerini eleştiren Ateş, “Batı, İslam Dünyasını yok etmek için namlusunu bölgemize çevirirken sinema da eş zamanlı olarak objektifini ve kamerasını bize doğrulttu. Namlusu kan kusarken, Hollywood filmleri ile de kültür ve inancımızı hedef aldı. Dolayısıyla bu alan boş bırakılamazdı” dedi.

İftar yemeğinin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi...

10 BÖLÜMLÜK ERBAKAN BELGESELİ

MÜSİDER’in kuruluş çalışmalarının 2012 yılında Erbakan’ın talimatıyla başladığını ifade eden Ateş şöyle devam etti: “MÜSİDER bir Erbakan projesidir. 2013 yılında derneğin tüzel kişiliği oluştu. Ve ilk olarak birçok sanatçının destek verdiği albüm çalışmasıyla insanımızın karşısına çıktık. Şu anda elimizde on bölümlük bir Erbakan Belgeseli var. Dev bir prodüksiyon. Çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Çok yakında tanıtım galası ile insanımızın istifadesine sunacağız.” diye konuştu.

Millî Gazete

19 Haziran 2017 - Kültür-Sanat


Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR