Filistin Alimler Birliği'nden Katar'a övgü

Filistin Âlimler Birliği Başkanı Mervan Ebu Râs Katara destek açıklamasında bulundu.

Filistin Âlimler Birliği Başkanı Mervan Ebu Râs Katar'ın Gazze'ye yaptığı yardımlardan ve Doha'daki yönetimin abluka altındaki Gazze halkının yanında durmasından övgüyle söz etti.

Ebu Râs, Islah Hareketi'nin mensuplarıyla gerçekleştirdiği senelik buluşmasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

"Biz burada abluka altındaki Gazze'nin kalbinden özellikle vurguluyoruz ki bizim düşmanımız sadece topraklarımızı gasp eden ve ahalisini üzerinden kovan siyonist düşmandır. Arap toplumlarının ve İslâm ümmetinin de onun düşmanlığında birleşmesi gerekir. Aralarındaki tâlî meselelerden kaynaklanan ihtilaflardan dolayı ayrılığa düşmemeleri gerekir.

Biz Filistin âlimleri olarak Gazze'deki halkımızla ve Filistin'le birlikte olmuş bütün herkese gönülden selâmlarımızı ve saygılarımızı sunarız. Gazze'de her sokağa ve her eve giren Katar devletine ise özellikle selâmlarımızı iletiyoruz. Bu ülke Gazze'nin aydınlatılmasına katkıda bulundu. Gazze'nin memurlarının gönüllerine ferah ve sürur verdi. Gazze'nin altyapısının onarımı için çalıştı. Hastanelerini inşa etti ve sürekli yardımlarını gönderdi."

Ebu Râs ilim adamlarına da hak sözü söylemenin zorunlu olduğunu hatırlatarak Filistin halkına, abluka altındaki Gazze'ye, yahudileştirme tehlikesiyle karşı karşıya olan Kudüs'e yardım eden Katar'ın yanında yer almalarını istedi.

Ebu Râs Katar'daki insanî yardım kuruluşlarının konumunun ve bu kurumları himaye eden Katar devletinin tutumunun övgüye değer olduğunu dile getirdi.

Ebu Râs açıklamasında ayrıca siyonist düşmanın harabeye çevrilmiş, abluka altına alınmış ve aç bırakılmış bir Gazze istediğini bu durum karşısında bazılarının Gazze'yi sahipsiz

bırakmalarını, ona sahip çıkanların da peşine düşmelerini anlayamadıklarını ifade etti.

Fiem

19 Haziran 2017 - Dünya


.
.

Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR