Paris'te terör alarmı

Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan dünyaca ünlü Champs Elysees'te hareketlilik yaşandı. Başkanlık sarayı Elysee'i kapatan po...

Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan dünyaca ünlü Champs Elysees'te hareketlilik yaşandı. Başkanlık sarayı Elysee'i kapatan polis halkın bölgeden uzak durmasını istedi.

Şüpheli bir araç kasıtlı olarak jandarma minibüsne çarptı.  Araçtan indirilen şüpheli yere yatırılarak gözaltına alındı. İçinde patlama olduğu bildirilen araç polis ekipleri tarafından söndürüldü.

Reuters haber ajansının olay yerinden geçtiği ilk fotoğrafta, silah taşıyan maskeli polislerin bölgeye kimseyi sokmadığı görülüdü.

Yapılan son açıklmaya göre durum kontrol altına alındı. Olayda yaralanan kimse yok.

Champs Elysees'te iki ay kadar önce bir polis silahla vurulmuş ve saldırıyı terör örgüt IŞİD üstlenmişti.

6 Haziran tarihinde ise, bir şüpheli ünlü Notre Dame Katedrali yakınlarında polise çekiçle saldırmıştı. Polis saldırganı vurarak durdurmuştu.

Fransa, 2012 yılından bu yana terör saldırılarının hedefinde ancak asıl saldırı dalgası 2015 yılında ülkeyi sarstı. Mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan baskın ve bir süpermarkete gerçekleşen saldırıyla başlayan terörde bugüne kadar 230'u aşkın insan can verdi. Ülkede ilan edilen Olağanüstü Hal 15 Temmuz'da sona erecek.

19 Haziran 2017 - Dünya


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR