Lenovo katlanabilir ekranlı PC üretecek

Dizüstü PC pazarının önemli isimlerinden biri olan Lenovo, tanıttığı katlanabilir ekranlı PC ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce Samsung’un katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığına dair pek çok raporla karşılaşmıştık. Hatta bir ara bu konu hakkında hemen hemen hergün yeni bir söylenti ile karşılaşıyorduk. Samsung’un katlanabilir akıllı telefonundan sonra, şimdi de katlanabilir ekranlı bir dizüstü PC modeli ile karşı karşıyayız. Fakat bu sefer haberimizin konusu Samsung değil. Dizüstü PC pazarının önemli isimlerinden biri olan Lenovo.

Lenovo, New York’ta düzenlediği özel bir etkinlikte, katlanabilir ekranlı bir PC modelini tanıttı. Henüz konsept aşamasında olan bu modelin ekranı, klavyeye kadar iniyor. Buna rağmen dizüstü PC ortadan tam ikiye katlanabiliyor. Konsept PC, yeni ekran teknolojileri ile geliştirilen bir tasarıma sahip. Lenovo, bu tasarımın ilerleyen zamanlarda hemen hemen tüm dizüstü PC modellerine karşımıza çıkacağına işaret etti.

Elbette baştan şunu belirtelim. Henüz ortada bu tarz bir ürün yok. Varsa da daha prototip aşamasındadır. Yani tasarımı ya da sistemi defalarca değişebilir. Aynı Samsung’un katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelinde olduğu gibi. Aslında bu tanıtımda Lenovo’nun yapmak istediği şey yeni bir modelden ziyade, geleceğin PC’lerini tanıtmak gibi bir hamle olmuş diyebiliriz.

Öyle ya da böyle katlanabilir ekranların birkaç sene içerisinde akıllı telefonlardan, tabletlere pek çok alanda karşımıza çıkacağını söylemek, sanırım pek de yanlış olmayacaktır.

24 Haziran 2017 - Teknoloji


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR