Esnaf da bayram yapacak

Esnaf da bayram yapacak
Eklenme Tarihi: 20.06.2017 00:02

Son birkaç yıldır artan ekonomik sıkıntılar ve durgun giden işler yüzünden “durumu idare eden” esnaf, yine bir bayram vesilesiyle biraz olsun nefes alacak. Sıkışık durumdaki piyasalar ve çarşı pazar, Ramazan Bayramı’nın bereketiyle hareketlenecek. Bayram, esnafa da “bayram” olacak.

Kale
eposta yazdır zoom+ zoom-

 

RAMAZAN’IN BEREKETİNDEN ONLAR DA İSTİFADE EDECEK...

Ramazan’ın yaklaşmasıyla her yanı saran hazırlık telaşı, esnafın durgun geçen işlerini bir nebze olsun açmıştı. Ramazan’ın bereketiyle rahatlayan esnaf, yaklaşan bayramla birlikte hareketlilik yaşıyor. Vatandaşın Ramazan Bayramı’na yönelik hazırlıkları, gıda, giyim ve turizm başta olmak üzere birçok sektöre “bereket” getirdi. Pastacıdan şekerciye, taksiciden berbere, konfeksiyoncudan terziye kadar 317 farklı esnaf ve sanatkâr bayram için hazırlık yapıyor, çarşı pazar şenleniyor.
 

EKONOMiYE CAN SUYU

Ramazan Bayramı’yla bazı sektörler ciddi şekilde hareketlenecek. TESK Başkanı Bendevi Palandöken, bayramla birlikte şekerleme sektörünün yaklaşık 600-700 milyon liralık bir büyüklüğe ulaşmasının beklendiğini söylerken; turizmde de ciddi bir yoğunluğun olması öngörülüyor.
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, 4 günlük tatille birlikte 250-300 milyon liralık bir ekonomik büyüklük oluşmasını öngördüklerini söyledi. TGSD Başkanı Şeref Fayat da, aylık ortalama 5-6 milyar lirayı bulan hazır giyim alışverişlerinin bayramla birlikte 2 milyar lira daha artacağını belirtti.