Batı'nın namlusu kan kusarken filmleri de inancımızı hedef aldı

Batının namlusu kan kusarken filmleri de inancımızı hedef aldı
Eklenme Tarihi: 19.06.2017 08:58

Kültür ve sanat camiası Müzik ve Sinema Derneği’nin iftarında buluştu. İftar yemeğinde konuşan MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş, “Batı, İslam Dünyasını yok etmek için namlusunu bölgemize çevirirken sinema da eş zamanlı olarak objektifini ve kamerasını bize doğrulttu. Namlusu kan kusarken, Hollywood filmleri ile de kültür ve inancımızı hedef aldı. Dolayısıyla bu alan boş bırakılamazdı” dedi.

Kale
eposta yazdır zoom+ zoom-
Emre Gürbüz / İstanbul 
 
Milli Görüşçü kuruluşlar arasında yer alan Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER) geleneksel hale getirdiği iftar yemeğinde sinema, sanat, müzik ve tiyatro dünyasından önemli isimlerle bir araya geldi. Başakşehir’de düzenlenen programa MÜSİDER genel başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri, sanat, sinema, tiyatro ve müzik dünyasından önemli isimler katıldı.
 
İftarda yaptığı konuşmada, popüler kültürün iki etkili enstrümanının müzik ve sinema olduğunu vurgulayan Ateş, “Müzik ve sinemanın bir acımasızın elinde silah olabildiği gibi, maslahata uygun kullanıldığında da etkili bir iletişim aracına da dönüşebilmektedir. Bu alanda duyarlı ve ilgili insanlarla bir “genç kuşak” yetiştirme idealimize bağlı olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
 


FİLMLERİ DE İNANCIMIZI HEDEF ALDI

 
Hollywood filmlerini eleştiren Ateş, “Batı, İslam Dünyasını yok etmek için namlusunu bölgemize çevirirken sinema da eş zamanlı olarak objektifini ve kamerasını bize doğrulttu. Namlusu kan kusarken, Hollywood filmleri ile de kültür ve inancımızı hedef aldı. Dolayısıyla bu alan boş bırakılamazdı” dedi. 

MÜSİDER
İftar yemeğinin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi...
 

10 BÖLÜMLÜK ERBAKAN BELGESELİ

 
MÜSİDER’in kuruluş çalışmalarının 2012 yılında Erbakan’ın talimatıyla başladığını ifade eden Ateş şöyle devam etti: “MÜSİDER bir Erbakan projesidir. 2013 yılında derneğin tüzel kişiliği oluştu. Ve ilk olarak birçok sanatçının destek verdiği albüm çalışmasıyla insanımızın karşısına çıktık. Şu anda elimizde on bölümlük bir Erbakan Belgeseli var. Dev bir prodüksiyon. Çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Çok yakında tanıtım galası ile insanımızın istifadesine sunacağız.” diye konuştu.

Müzik ve Sinema Derneği

Millî Gazete