“MEB’in yasakladığı ürünleri YÖK de yasaklamalı”

“MEB’in yasakladığı ürünleri YÖK de yasaklamalı”
Eklenme Tarihi: 30.09.2016 18:43

TÜKETİCİ Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Hasan Atak, yazılı açıklamasında, üniversiteye başlayan gençlerin, aşırı tuzlu, şekerli ve yağlı paketlenmiş gıdaya ve fast-food yemeklere yöneldiğine dikkati çekti.

eposta yazdır zoom+ zoom-
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) genelgesi ile okul kantinlerinde yasaklanan ürünlerin, tüm üniversite kantinlerinde de yasaklanmasını isteyeceklerini kaydeden Atak, “Lise dönemlerinde okul kantinlerinde yasaklanan ürünleri üniversite kantinlerinde rahatlıkla bulabilen gençlerimizin zamanla üniversitede kazandıkları bu sağlıksız beslenme alışkanlığı ise bir ömür boyu devam etmektedir. O zaman ‘17 yaşındaki gencimizi koruyacağız ama 18 yaşına giren gencimizi koruyamayacağız’ diye bir anlayış olamaz. Bu nedenle aynı genelgenin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından üniversitelerimize yönelik olarak da bir an önce yayınlanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Hasan Atak, MEB, Sağlık Bakanlığı ve YÖK’e başvurarak, tüm üniversitelerde öğrenciler için her yıl dengeli beslenme ve sigaranın zararları hakkında seminerler verilmesini de talep edeceklerini belirtti.